Pentagon© Ken Hammond, US Air Force

Pracownicy Google'a krytykują umowę z Pentagonem

15 maja 2018, 09:15

Na początku swojej działalności Google przyjęło znane motto „Don't be evil”. Jak przyznaje jego pomysłodawca, motto miało być m.in. formą przytyku do konkurencji, która, w Google'a, źle traktowała swoich użytkowników. Niektórzy z pracowników koncernu najwyraźniej wzięła sobie hasło o nieczynieniu zła do serca i zrezygnowali w proteście przeciwko podpisaniu przez Google'a umowy z Pentagonem



Koniec wsparcia dla Windows 7 i koniec epoki tradycyjnego modelu Windows

14 stycznia 2020, 16:10

Po 11 latach od premiery wysłużony Windows 7 odchodzi na emeryturę. Dzisiaj dobiegł końca okres rozszerzonego wsparcia dla tego systemu. Microsoft nie będzie już udostępniał dla niego poprawek bezpieczeństwa. Warto więc w ciągu najbliższych miesięcy pomyśleć o zaktualizowaniu systemu do nowej wersji.


Zwolnienia w Intelu

4 września 2006, 10:57

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Intel planuje zwolnienie około 10 tysięcy osób. Pracę stracą przede wszystkim osoby zatrudnione w marketingu, gdyż koncern chce bardziej skupić się na badaniach i rozwijaniu swoich produktów.


Tesco na rynku oprogramowania

4 października 2006, 14:11

Sieć supermarketów Tesco postanowiła wejść na rynek... oprogramowania. Firma zaoferuje 6 programów, każdy w cenie niższej niż 38 USD. W ofercie Tesco znajdą się: firewall, antywirus oraz pakiet biurowy.


Wielomilionowe odszkodowanie dla Microsoftu

20 grudnia 2006, 12:12

Microsoft poinformował o zawarciu wielomilionowej ugody z firmą, której partner nielegalnie kopiował oprogramowanie koncernu Gatesa. Przedsiębiorstwo MPO Group zajmuje się tłoczeniem na zlecenie nośników firm produkujących programy komputerowe.


Microsoft pobiera "podatek patentowy"?

23 kwietnia 2007, 06:37

Software Freedom Law Center (SFLC), organizacja powiązana personalnie z Free Software Foundation i Open Source Development Labs, twierdzi, że przedsiębiorstwa korzystające z produktów Microsoftu płacą “podatek patentowy” w wysokości 21,5 dolara od użytkownika.


Halo 3© Microsoft

"Halo 3" wyciekło do Sieci

24 września 2007, 15:39

Długo oczekiwana gra „Halo 3” ma zadebiutować 26 września. Jednak już w tej chwili jej nielegalne kopie krążą w sieciach P2P.


Apple pokaże Panterę Śnieżną?

6 czerwca 2008, 15:56

W Sieci pojawiły się informacje, jakoby w przyszłym tygodniu podczas Worldwide Developers Conference, Apple miał pokazać wczesną wersję następcy Leoparda. System Mac OS X 10.6 miałby, według witryny TUAW, trafić do rąk wybranych osób.


OSA chce przyciągnąć gigantów

21 stycznia 2009, 09:51

Nowy szef Open Solutions Alliance, Anthony Gold, zdradził dziennikarzom serwisu The Register swój niezwykły plan. Gold chce, by do organizacji skupiającej producentów opensource'owego oprogramowania przystąpili światowi giganci. Nowy prezes wymienia tutaj Microsoft, IBM-a i Oracle'a.


Obrona Google'em

11 maja 2009, 13:02

Jak twierdzi The New York Times, Microsoft może "użyć" Google'a do obrony przed zarzutami o wykorzystywanie systemu operacyjnego do monopolizowania rynku przeglądarek.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk